Parashikime ndeshjesh, Championship, La Liga Smartbank, Serie B – 19.12.2022

Wigan vs Sheffield United Fiton Sheffield United / koeficient 2.05 Ekipi i Wigan ka rekordin me negativ në Championship, përsa i takon ndeshjeve në shtëpi këtë sezon. Sheffield United nga ana tjetër ka mbajtur të paprekur portën e vet në 9 nga 10 fitoret e fundit në kampionat. Për më shumë, miqtë kanë fituar 3 […] The post Parashikime ndeshjesh, Championship, La Liga Smartbank, Serie B – 19.12.2022 appeared first on Baste Sportive.

Parashikime ndeshjesh, Championship, La Liga Smartbank, Serie B – 19.12.2022

Wigan vs Sheffield United

Fiton Sheffield United / koeficient 2.05

Ekipi i Wigan ka rekordin me negativ në Championship, përsa i takon ndeshjeve në shtëpi këtë sezon. Sheffield United nga ana tjetër ka mbajtur të paprekur portën e vet në 9 nga 10 fitoret e fundit në kampionat. Për më shumë, miqtë kanë fituar 3 takimet e fundit në transfertë. Wigan ndërkohë duket se po i rikthehet rezultateve pozitive, por Sheffield United mbetet një kundërshtar i fortë dhe shanset për të marrë një rezultat pozitiv janë të vogla.


Leganes vs Real Zaragoza

Barazim / koeficient 2.78

Leganes ka provuar se është një ekip mjaft i vështirë për t’u mundur në fushën e vet. Të zotët e shtëpisë janë mposhtur vetëm 2 herë në 10 përballjet e fundit në Estadio Municipal de Butarque. Real Zaragoza ndërkohë ka shfaqur shenja progresi në javët e fundit, teksa nuk ka pësuar asnjë humbje në 5 ndeshje. 3 prej këtyre sfidave janë mbyllur në barazim, ndërkohë që Leganes gjithashtu ka barazuar në 5 nga 6 takimet e fundit. Për këtë arsye pritet një ndeshje e luftuar.


Perugia vs Venezia

Fiton Venezia / koeficient 3.05

Pas emërtimit të trajnerit të ri, Paolo Vanoli, Venezia ia ka dalë të fitojë 3 nga 4 ndeshjet e fundit. Perugia ndërkohë, që mban vendin e fundit në renditjen e përgjithshme, ka rekordin më negativ në fushën e vet, krahasuar me ekipet e tjera në kampionat. Të zotët e shtëpisë kanë grumbulluar vetëm 8 pikë në 8 takime në Stadio Renato Curi. Venezia nga ana tjetër ka performuar mjaft mirë në transfertë këtë sezon, dhe ka shanse reale për të marrë një tjetër rezultat pozitiv në këtë ndeshje.


Parashikime te tjera, baste te sigurta

#CompetitionTeamVSTeamPredictionOdd
1Portugal CupSporting CPVSSC BragaSporting CP wins1.75
2Egypt Premier LeagueCeramica CleopatraVSEl DakhleyaCeramica Cleopatra wins1.87
3Egypt Premier LeagueFuture FCVSGhazl Al MehallaFuture FC wins1.63
4Egypt Premier LeagueSmouha SCVSAl-Ittihad Al-SakandaryAl-Ittihad Al-Sakandary wins2.51
5Egypt Premier LeaguePyramids FCVSAswan FCModena wins2.52
6Liga 1 RomaniaFCSBVSBotosaniFCSB wins1.38
7Turkey 1st LigAdanasporVSDenizlisporAdanaspor wins1.56
8China CupZhejiang ProfessionalVSGuangzhou CityZhejiang Professional wins1.24
9China CupHenan Songshan LongmenVSShanghai ShenhuaShanghai Shenhua wins1.97
10Greece Super League 2Diagoras RodosVSApollon LarissaDiagoras Rodos wins1.34
11Greece Super League 2Anagennisi KarditsasVSThesprotos FCOver 2.5 goals1.59
12Greece Super League 2Apollon PontouVSAlmopos AridaiaApollon Pontou wins2.03
13Greece Super League 2Pao RoufVSPanachaikiPanachaiki FC wins1.38
14Greece Super League 2KallitheaVSOlympiacos BKallithea wins1.51

Zgjidh faqen e preferuar të basteve me koeficientët më të lartë!

The post Parashikime ndeshjesh, Championship, La Liga Smartbank, Serie B – 19.12.2022 appeared first on Baste Sportive.