فهرست مطالب علمی وآموزشی

فعالیت بدنی و فوائد روانی ناشی از آن

  • مشاهده در قالب پی دی اف

فعالیت بدنی و فوائد روانی ناشی از آن

گردآورنده:نیکو جمشیدیان

در قرن بیستم کاهش اساسی در شدت و تعدد فعالیتهای بدنی بیانه انجمن بین المللی روانشناسی ورزش ISSPبوقوع پیوسته که تاکنون بشر درگیر آن نبود است. این وضعیت تاثیر قابل توجهی بر افراد جامعه داشته است. در این ارتباط فدراسیون بین المللی طب ورزشی FIMS بیانیه ای با عنوان (فعالیت بدنی عامل مهمی برای سلامت ) در ژوئن 1989 صادر کرده است. این بیانیه ارتباط میان کمبود فعالیت بدنی واختلال قلبی- عروقی و مرگ را نشان می دهد. همچنین این بیانیه بر این موضوع تاکید دارد که چنانچه ورزش جز لاینفکی از اوقات فراقت مردم را تشکیل دهد، به طور قطع بیماریهای عروق کرونر و یا دیگر بیماریهایی که منجر به مرگ م ی شوند کاهش خواهند یافت.

آخرین بروز رسانی مطلب در شنبه ، 18 خرداد 1392 ، 17:08

ادامه مطلب...

ورزش پیلاتس

  • مشاهده در قالب پی دی اف

ورزش پیلاتس

گردآورنده:شیوا علمازاده

نام اين ورزش در ابتدا توسط ژوزف پيلاتس علم كنترل بدن نامگذاري شده بود كه پس از مرگ وي به دليل احترام و حفظ ياد و خاطره او توسط بازماندگانش به نام پيلاتس متداول شد.

پيلاتس،روش تمريني است كه در سال 1920 توسط ژوزف پيلاتس پايه گذاري گرديد و متشكل از ورزشهايي است كه تمركز روي پيشرفت انعطاف ، قدرت و تعادل در تمام اندامهاي بدن دارند بدون اينكه عضلات از فرم طبيعي خود خارج شود اين روش تمريني از حركات كنترل شده اي تشكيل شده كه بين بدن و مغز هارموني فيزيكي ايجاد كرده و توانايي بدن افراد را در هر سن بالا مي برد علاوه بر اين كساني كه ورزش پيلاتس را انجام مي دهند خواب بهتر عصبانيت كمتر استرس و خستگي كمتر خواهند داشت .

ادامه مطلب...

وقتي در طول 24 ساعت شبانه روز مشغول فعاليت وخواب هستيم در بدن ماچه اتفاقاتي ميافتد؟

  • مشاهده در قالب پی دی اف

 

گردآورنده:نگارهوازاده

وقتي در طول 24 ساعت شبانه روز مشغول فعاليت وخواب هستيم در بدن ماچه اتفاقاتي ميافتد؟...............

ساعت شش:با ترشح هيدرو كورتيزون، اعضاي بدن بيدار مي شوند. بدين طريق بدن بطور آهسته خودش را براي بيدار شدن آماده ميكند.متابوليسم به فعاليت در ميايد وبراي فعاليت روزانه ما پروتئين وانرژي ذخيره شده به جريان در مي آيد.

ساعت هفت : هنوز بدن ضعيف است ، پس وقت ورزش نيست چون در اين ساعت با ورزش فقط به قلب فشار وارد مي شود . بجاي ورزش صبحانه بخوريد چون دستگاه گوارش در اين زمان بخوبي كار ميكند.

ساعت هشت:مقدار زيادي هورمون در اين ساعت ترشح ميشود . سيگار كشيدن در اين ساعت بيشتر از هر ساعت ديگري باعث تنگ شدن عروق مي شود.

آخرین بروز رسانی مطلب در يكشنبه ، 22 بهمن 1391 ، 18:10

ادامه مطلب...

از حال بد به حال خوب با ۱۳ راهكار اسرارآميز برای سلامتی

  • مشاهده در قالب پی دی اف

 از حال بد به حال خوب با ۱۳ راهكار اسرارآميز برای سلامتی

 گردآورنده:مریم زنبق

بدن انسان روش‌هاي جالب و جذابي را براي فرستادن علائم هشدار دهنده دارد كه اين علائم در واقع اسراري را از درون بدن فاش مي‌سازند. به عنوان مثال آيا مي‌دانيد كه خنديدن پس از خوردن هر وعده غذايي چه تاثيري روي بدن دارد؟ يا اينكه آيا مي‌دانيد سفيد شدن زود هنگام موها نشانه چه فرآيندي در بدنتان است.

 به گزارش ايسنا، بدن انسان در تمام طول عمر به شيوه‌اي هوشمندانه و منحصر به فرد علائم و نشانه‌هاي زيركانه و هشدار دهنده را بروز مي‌دهد .

آخرین بروز رسانی مطلب در يكشنبه ، 24 دی 1391 ، 19:04

ادامه مطلب...

جوان نگهداشتن مغز و ورزش

  • مشاهده در قالب پی دی اف

جوان نگهداشتن مغز

گردآورنده:مریم زنبق

زمانیکه به 30 سالگی می رسیم، مغزهای ما آهسته و ثابت، مسیر یک منحنی نزولی را در پیش می گیرند.
اما این تنزل شناخته شده یک عارضه جانبی غیرقابل فرار نیست، بلکه اخیرا گفته می شود شما می توانید با روشهایی تغییرات مربوط به افزایش سن را خنثی کنید.
روشهای ساده ای که فعال بودن شما را تضمین کند و نیروی ذهنی تان را قوی نگه دارد.

ادامه مطلب...

You are here فهرست مطالب علمی وآموزشی

طراحي شده توسط سايتک